Stüdyo Daire: 4 Fikir İle Daha Kullanışlı Bir Dairede Yaşayın

İç Tasarım, Tasarım

Stüdyo daire denildiğinde insanların aklına sadece bir odaya sahip daire gelir. Oysa bir odada yaşamak zorunda değilsiniz. Akıllı fikirler sayesinde yaşadığınız stüdyo daire; hem yatak odasına hem de oturma odasına sahip olabilir.

Stüdyo Daire: İki Odalı Bir Daire Olabilir

Paravan

Paravan odanızın verimliliğini artırır.

Stüdyo daire için hem şık hem de uygun fiyatıyla kolay uygulanabilir bir yöntem arıyorsanız, paravan bu yöntemlerin başında gelir. Seçtiğiniz paravanı mobilya tarzınıza veya duvar renginize uygun seçebilirsiniz. Böylelikle iç uyumu bozmadan odanızı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Kitaplık

Stüdyo daire denildiğinde çoğu kişinin aklına kitaplık ile iki odalı bir daire yaratma fikri gelmez. Eğer raflarını dolduracak kadar kitabınız varsa siz de stüdyo dairenizi kitaplıkla ikiye bölebilirsiniz. Hem kitaplarınızı nereye koyacağınız telaşından kurtulursunuz hem de odanızı daha verimli kullanırsınız. Bu fikir size iki faydayı birden sağlar.

Perde

Perde ile odanızı iki oda gibi kullanabilirsiniz.

Perde, stüdyo daire için kurtarıcı olabilir. Genelde pencereleri kapatmak için kullandığınız perdeyi yatağı bittiği yerde kullanarak iki odalı bir daireye sahip olabilirsiniz.

Genel olarak bunun için düz kumaş perde modelleri seçilse bile siz mobilya tarzınıza uygun perdelerle dairenizin şıklığını artırabilirsiniz. Dairenizde avangard tarza sahipseniz avangard bir perde evinizin uyumunu artıracaktır.

Masa

Yatağınızın yanına veya bitişine koyacağınız bir masa odanızı ikiye bölerek size daha verimli bir alan sunabilir. Bu yöntemi kullanmak için özellikle ahşap masaları tercih edebilirsiniz. Eğer odanıza biraz daha canlılık katmak isterseniz masanın üzerini çiçeklerle de kaplayabilirsiniz. Örneğin şu masa odanızı ikiye ayırmak için uygun olacaktır. Ahşap Masa

 

İçeriği Paylaş


Yasin Özyurt

4,5 yıldır dijital medya yöneticiliği ve içerik yazarlığı yapıyor. Tasarım ve yemek yazarlığı ilgi alanını oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir